Bodrum Beldeleri - İlçeleri | Genel Bodrum Bilgileri, gezilecek yerler, Bodrum Plajları, Bodrumda ne yenir, Bodrum evleri

Bodrum Beldeleri - İlçeleri

Bodrum'un en iyi yeri neresi ? Sorusuna cevap vermek oldukça güç her yerleşim yerinin kendince farklı doğal güzellikleri mevcut. En iyisi bir haftasonu Yarımada turu ile bu kararı kendiniz vermeniz. 

TURGUTREİS

Turgutreis, Ege Bölgesi`nde Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir beldesidir. Adını aldığı Amiral Turgut Reis 1485 yılında Turgutreis`in Karabağ mahallesinde dünyaya gelmiştir.1960`larin sonlarına kadar ulaşım şartlarının elverişsizliğinden dolayı kapalı bir iktisadi yapıya sahip olan Turgutreis, Bodrum Yarımadası`ndaki turizm potansiyelinin fark edilmesiyle hızla değişmeye başladı.

Bodrum - Turgutresi arası 22 km 

ORTAKENT

Uzun ve bakımlı,denizi bir aynayı anımsatan Bodrum'un eşsiz plajlarından birisi.

Bodrum - Ortakent arası 12 km 

YALIKAVAK

2012 yılına kadar Bodrum ilçesine bağlı bir köyken, 2012 yılında Muğla'nın büyükşehir olmasıyla bu ilçeye bağlı bir mahalle statüsünü almıştır.

Yalıkavak Bodrum'a 18 km uzaklıktadır. Yarımadanın kuzey batısında yer alır. Bodrum'dan Yalıkavak'a yapılan bir yolculukta sizi önce bir sıra yel değirmeni, daha sonra Yalıkavağın o eşsiz manzarası karşılar. Başlangıçta bir Süngerci mahallesi olan ve yarımadanın en ünlü süngercilerinin doğduğu yer olan Yalıkavak, günümüzde çok önemli bir turizm beldesine dönüşmüştür. 

GÜNDOĞAN

Yaz tatilcilerinin yarımadayı terketmesiyle eylül,ekim ayında gidilmesi gereken Bodrum'un en güzel koyuna sahip belde. Özellikle sabah denizi çarşaf gibidir. Şezlog ücreti sorunu yaşamazsınız. Önceki adı Farilya dır. Bodrum otogardan minübüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bodrum - Gündoğan arası 23  km 

TORBA 

Bodrum Güvercinlik arasında kalan ve yeni yeni popülerleşen belde. Çam ve zeytin ağaçlarının sardığı koyda, deniz suyu pırıl pırıl dır. Halk plajından faydalanabilirsiniz.

Bodrum - Torba Arası 5 km dir. Bodrum otogardan minübüs seferleri vardır.

GÜMÜŞLÜK

Ünlü Myndos antik kentinin bulunduğu etrafı sit alanı olan, Tavşan adasıyla, batık kentiyle, denizin ortasindan gecen tarihi yolu , denizi , balik restorantları , huzuru , ve son zamanlarda Başka Nejat İşler ile ünlü belde. Tatil seçiminizde huzur ve sessizlik tercihiniz ise Gümüşlük size göre

Bodrum - Gümüşlük arası 23 km

TÜRKBÜKÜ

Uzun yıllar önce küçücük bir köy iken günümüzde Sosyetenin Bodrum tercihi olmuştur.

Bodrum Türkbükü arası 22 km

GÜMBET

Bodrum'daki küçük İngiltere . Sığ bir denizi vardır. Kumsalı su sporları ve sörf için uygundur. Bodrum - Gümbet arası 3 km .

BİTEZ

Bodrum yarıadasının en güzel koylarından biridir. Su Sporları ve surf için gayet uygundur. Kıyıda yiyecek fiyatları gözünüzü korkutursa , Köy içinda uygun alternatifler üretebilirsiniz.

Bodrum - Bitez 10 km 

 

12865 kez görüntülendi. / 11 ay önce eklendi.

  • Scroll