Bodrumda Yaşam | Genel Bodrum Bilgileri, gezilecek yerler, Bodrum Plajları, Bodrumda ne yenir, Bodrum evleri

Bodrumda Yaşam

Bodrumda çoğu yaşayan kendini çok şanslı sayar. Kişiden kişiye değişsede kendilerini şanslı görürler. Bodrum son yıllardaki atılımlarıyla ve yeni inşaat alanlarıyla O eski havasından sıyrılıp , Küçük bir şehir modeline geçmeye başladı. Şehir merkezi hala iki katlı beyaz ev konseptine sahip çıkıyor , Şükürler olsun ! 

Bir de Bodrum’a gelen hemen hemen herkesin dikkatini çekmiştir. Girişte Halikarnas balıkçısı Cevat Şakir’in bir sözü vardır; “Merhaba, yokuş başına geldiğinde, Bodrum’u göreceksin Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, Senden öncekiler de hep böyleydiler,  Akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler

Varmış üstadın bir bildiği , gelmek kolay ayrılmak zor . O yüzden planlarınızı iğneden ipliğe dikkatli yapmakta fayda var. 

Bodrum baya gelişkin hatta merkezi ve merkeze en yakın semtleri baya bina, bina ve bina. 3 tane avm yapıldı son yılda çok gerekliymiş gibi. Ülkedeki avm çılgınlığı buraya da sıçradı. Eğer Amaç Doğa ise merkezden uzak yerleşkeleri tercih etmeniz gerekecek. 

Gündoğan Deniz ve Yeşillik ikilisini en kolay elde edebileceğiniz kasabadır. Umuyoruz uzun ömürlü olur. 

İstanbul’dan daha ucuz bir hayat yaşayayım mantığı ile gelecekseniz yanılıyorsunuz çünkü burası ucuz bir yer değil. Diğer ilçelerin içinde emlak konusunda en pahalı konumda Bodrum yer alıyor. Üstelik eskiden evler sadece yazlık amaçlı inşa edildiği için, ısıtma gibi bir sıkıntı da oluyor. Burada doğalgaz yok, ısınma işini soba, klima ya da elektrikli ısıtıcılar ile çözmek zorundasınız.

Bu yazı zaman  zaman güncellenecektir. 

891 kez görüntülendi. / 2 yıl önce eklendi.

  • Scroll