Bodrum Haberler, 3500 Tatil Hastalığı şikayeti düştü. Bodrum Turizm Haberleri
3500 Tatil Hastalığı şikayeti düştü.

Law Room isimli firmadan yapılan açıklamada, şirketin 2016 yılının ortalarında artık tatil hastalığı şikayetlerini kabul etmemeye başladığı, bu kararda bir İngiliz çiftin TUI’den şikayetçi olması sonucu mahkemenin verdiği kararın oldukça etkili olduğu belirtildi.

2011 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde yer alan Gran Bahia Principe Hotel’de konaklayan Denniz ve Margaret Wood çifti, konaklamaları sırasında gastroenterit rahatsızlık geçirdikleri gerekçesiyle TUI’den şikayetçi olmuş, mahkeme TUI’nin çifte 24 bin pound ödemesini hükmetmişti.

Şirketin açıklamasına göre, TUI tazminatı ödese de, mahkeme kararında kullanılan ‘kanıtların yetersiz olduğu ve tatilcilerin otelde tükettikleri yiyecek ve içeceklerden dolayı rahatsızlanıp rahatsızlanmadığını ispat etmenin çok zor olduğu’ yönündeki ifadeler, Law Room firmasının bu şikayetleri ele alma biçimini derinden etkilemiş.

Şirket sözcüsü Ian Bowden tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

‘’Wood ailesi ile TUI arasındaki dava, dönüm noktasıydı. Bu davadan sonra tatil hastalığı iddialarının tümünü gözden geçirdik. Bu karar, tatil hastalığı şikayetlerini kabul eden her hukuk firması için çok önemli olmalı.’’

2016 yılının ortasında bu şikayetleri kabul etmeyi bırakan şirketin kararında konunun medyada yaygın bir şekilde yer almasının da etkili olduğu ifade ediliyor. 

Law Room’un düşürdüğü 3 bin 500 şikayetin 1500’ünün Thomas Cook’a, 1800’ünün TUI’ye ve 200’ünün Jet2Holidays’a dönük olduğu açıklandı.

 

Kaynak: Turizm Güncel

361 kez görüntülendi. / 1 yıl önce eklendi.

Scroll