Bodrum Haberler, Bodrumdaki lüks oteller rekabetine yeni oyuncu Bodrum Turizm Haberleri
Bodrumdaki lüks oteller rekabetine yeni oyuncu

Lüks otel zinciri 'LUX', 17. tesisini Bodrum'da açıyor. Dr. Murat Akdoğan'ın Adabükü koyundaki otelini işletecek LUX Hotels, bu otelle Avrupa pazarına ilk adımını atıyor. Otelin açılış tarihi 19 Mayıs olarak planlanıyor.


Sağlık ve estetik alanında Ethica ile Estethica markalarının sahibi Dr. Murat Akdoğan'ın MYC Partners adı altındaki şirketinin Bodrum Adabükü koyunda yaptığı turizm yatırımı açılmak için gün sayıyor. Otelin işletmesini Mauritius kökenli lüks otel zinciri LUX Resorts & Hotels yapacak. 

Otelin tanıtımı için İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında konuşan LUX Resorts & Hotels Global Satış Müdürü Sydney Pierre, "LUX konforunu Mauritius, Reunion Adaları, Maldivler ve Çin'den sonra Türkiye'de hizmete sunacağımız için çok mutluyuz ve gurur duyuyoruz. Sürekli büyüyen LUX olarak amacımız misafirlerimize sloganımızda da olan sade ve yalın bir tatil deneyimi sunmak. LUX Bodrum'u global büyümemizin önemli bir adımı olarak görüyoruz. Bu yatırım Avrupa'daki ilk yatırımımız olma özelliğini de taşıyor. LUX Resorts & Hotels olarak misafirlerimize farklı bir lüks anlayışı sunuyoruz" dedi. 
 
75 milyon dolarlık yatırımla oteli açacaklarını ifade eden MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan da, "Bu proje ülke ekonomisine ve Türkiye'ye duyduğumuz güvenin bir göstergesi" diye konuştu. Bodrum'un turizm için yarattığı değere ve lokasyon avantajına dikkat çeken Akdoğan, "Hayata geçirdiğimiz bu proje sayesinde turizm sektörünün canlanma sürecinde biz de katkıda bulunmak istiyoruz" yorumunu yaptı.

386 kez görüntülendi. / 1 yıl önce eklendi.

Scroll