Bodrum Haberler, Booking.com un yerli rakipleri atağa geçti. Bodrum Turizm Haberleri
Booking.com un yerli rakipleri atağa geçti.

Türkiye’de faaliyetleri durdurulan booking.com’a yerli rakipler çıktı. Otelz.com, odamax.com ve enuygun.com olarak üç Türk firması otel rezervasyon sitesi kurarak tekelleşmenin önüne geçti. Mart ayında haksız rekabete sebep olduğu gerekçesiyle Türkiye'deki faaliyetleri durdurulan booking.com'dan doğan boşluğu yerli firmalar doldurmak için atağa geçti.

Türkiye'nin en büyük tur operatörü olan ETS, booking'e rakip olarak odamax.com sitesini devreye aldı. Faaliyete geçen sitenin lansmanı kasım ayında yapılacak. 2015'te faaliyete geçen otelz.com Sankonline'dan 11 milyon TL'lik yatırım aldı. Online otel rezervasyon sitesi yatırımı yapan en son şirket de enuygun.com oldu. Ayda 15 milyon kullanıcısı olan ve Türkiye'deki her 100 uçak biletinin 10'unu satan enuygun.com, online otel rezervasyon sitesini 2018'in ilk çeyreğinde faaliyete geçirecek.

Enuygun.com'un Kurucu CEO'su Çağlar Erol, siteyle pazarlama faaliyetleri sınırlı olan küçük otellere avantaj sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Amaçlarının en az booking.com kadar iyi bir hizmet sunmak olduğunu belirten Erol, "Booking kendisinden talep edilen şartları sağlasa dahi siteye yönelik çalışmalarımız devam edecek. Tekelleşmeyi kırmak, otelcilerin üzerindeki komisyon baskısını kaldırmak istiyoruz" diye konuştu.

179 kez görüntülendi. / 6 ay önce eklendi.

Scroll