Bodrum Haberler, Deniz Ambulansı Yaşam Bodrumda Denize İndirildi Bodrum Turizm Haberleri
Deniz Ambulansı Yaşam Bodrumda Denize İndirildi

Avrupa Birliği tarafından gönderilen "Yaşam" isimli deniz ambulansı Bodrum'da dualarla denize indirildi. AB'nin yasadışı göç ile mücadele eden Bodrum deniz arama kurtarma derneğine hediye ettiği deniz ambulansı yaklaşık 4 yüz bin Euro'ya mal oldu. 

Avrupa Birliği İnsani Yardım Komisyonu Türkiye Ofisi tarafından Finlandiya'da yapılan ve ülkenin ilk deniz ambulansı unvanını alan 'Yaşam' yapılan tören ile törenle denize indirildi. AB tarafından yapılan Yaşam isimli tekne Bodrum'a getirildi. Milta Marina başta olmak üzere bir çok kurum Kuruluş tarafından bağışlanan paralarla içi dizayn edilen Deniz ambulansı yaklaşık 4 yüz bin Euro'ya mal oldu.

12 metre uzunluğunda, 3 metre 65 santim genişliğindeki yaşam isimli tekne için tören düzenlendi. Saatteki hızı 40 mil yapan 'Yaşam' isimli deniz ambulansının suya indirilme törenine, Vali Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, ECHO Başkanı Jane Lewis, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği Başkanı ve Milta Marina Genel Müdürü Ömer Karacalar ile çok sayıda denizci, sağlık görevlileri ve Bodrum Deniz Kurtarma derneği üyeleri katıldı. Açılış öncesinde Bodrum İlçe Müftü Dr. Ali Ünal'ın dua okudu. Dua okurken ECHO Başkanı Jane Lewis avcunu açıp duaya katılması da dikkatlerden kaçmadı.

321 kez görüntülendi. / 1 yıl önce eklendi.

Scroll