Bodrum Haberler, Kültür ve Turizm Bakanı değişti. Bodrum Turizm Haberleri
Kültür ve Turizm Bakanı değişti.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinin ardından yeni kabineyi açıkladı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın da dahil olduğu 6 bakan kabine dışında kalırken, 15 bakan aynı görevde kaldı, 6 yeni bakan kabineye girdi, 5 bakanın ise görev yeri değişti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın toplantıdan sonra yaptığı açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı kabine dışında kalırken, yeni bakan Numan Kurtulmuş oldu.

KABİNEYE YENİ GİRENLER

Hakan Çavuşoğlu (Başbakan Yardımcısı), Abdülhamit Gül (Adalet Bakanı), Jülide Sarıeroğlu (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı), Osman Aşkın Bak (Gençlik ve Spor Bakanı), Ahmet Eşref Fakıbaba (Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı), Ahmet Demircan (Sağlık Bakanı).

GÖREV YERİ DEĞİŞENLER

Bekir Bozdağ (Başbakan Yardımcısı), Fikri Işık (Başbakan Yardımcısı), Recep Akdağ (Başbakan Yardımcısı), Nurettin Canikli (Milli Savunma Bakanı), Numan Kurtulmuş (Kültür ve Turizm Bakanı).

KABİNE DIŞINDA KALANLAR

Yıldırım Tuğrul Türkeş (Başbakan Yardımcısı), Veysi Kaynak (Başbakan Yardımcısı), Akif Çağatay Kılıç (Gençlik ve Spor Bakanı), Faruk Çelik (Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı), Nabi Avcı (Kültür ve Turizm Bakanı), Mehmet Müezzinoğlu (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı).

302 kez görüntülendi. / 12 ay önce eklendi.

Scroll