Bodrum Haberler, Ted Travel Türkiyedeki faaliyetlerini durdurdu. Bodrum Turizm Haberleri
Ted Travel Türkiyedeki faaliyetlerini durdurdu.

Rus turizm şirketi Ted Travel, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Şirket gerekçe olarak ise, Antalya'daki 'Koksaki' virüsünü gösterdi.

Ted Travel şirketi ağırlıklı olarak Türkiye'ye turizm satışları gerçekleştiren bir turizm şirketi. Sputniknews'te yer alan haberde, Terra şirketine bağlı Ted Travel'dan yapılan açıklamada, koksaki virüsü nedeniyle faaliyetlerinin durdurulduğunun belirtildiği ifade edildi.

Açıklamada, "Turistlere ve turistik ürün satış sözleşmesi imzalanan müşterilere karşı sorumluluklarını yerine getirememesi nedeniyle Terra LLC şirket faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştır. Bu durum şirketin ana satış güzergâhı olan Türkiye'deki karmaşık salgın durumunun taleplerde yol açtığı yüksek düşüşten kaynaklanmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Danışmanı Svetlana Sergeyeva, şu anda Türkiye'de şirketin müşterisi olan 750 müşterisi bulunduğunu, sattığı toplam Türkiye turu sayısının ise yaklaşık 2 bin ilâ 3 bin 500 olduğunu açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği'ne (ATOR) göre, Türkiye'deki Ted Travel müşterileri sorunlarla karşılaşmaya başladı. Müşterilerin otellere yerleşemediği belirtildi.

249 kez görüntülendi. / 9 ay önce eklendi.

Scroll