Bodrum Haberler, TUI Hollanda CEOsu Arjan Kerse göre Hollanda pazarının durumu Bodrum Turizm Haberleri
TUI Hollanda CEOsu Arjan Kerse göre Hollanda pazarının durumu

TUI Hollanda olarak Türkiye ile uzun yıllardan beri süregelen bir ilişkileri olduğunu belirten Kers, Türkiye’nin Hollandalı seyahatçilerin en çok talep gösterdiği destinasyonlardan biri olduğunu ifade etti.

‘TÜRKİYE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİN EN YÜKSEK OLDUĞU DESTİNASYON’

Bu durumda iki etkenin çok önemli bir rol oynadığını belirtek Kers, ‘’Türkiye Avrupa'nın en kaliteli otellerine sahip ve müşterilerimiz burada yüksek standartlarda hizmet alıyor. Bu yüzden, Türkiye müşteri memnuniyetinin en yüksek olduğu destinasyon.’’ şeklinde konuştu.

‘İSPANYA VE YUNANİSTAN’IN DOLDUĞU ORTAMDA TÜRKİYE…’

Hollanda ile Türkiye arasındaki tartışmaların sertleştiği dönemde, Türkiye satışlarında bir gerileme yaşandığını belirten Kers, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

‘’Ancak geldiğimiz noktada yeniden bir geriye dönüş var. Belki bu sene de yine son dakika ile gidecek bir sezon olacak. Ancak ortada şöyle bir durum var: İspanya ve Yunanistan doldu. İnsanların gidebileceği başka bir destinasyon yok. Bu noktada Türkiye, Hollandalılar için harika bir destinasyon olarak öne çıkıyor.’’

‘TÜRKİYE HOLLANDA’DA ESKİ GÜCÜNE DÖNECEK, PARTNERLERİMİZİN YANINDAYIZ’

Türkiye’nin Hollanda pazarında eski günlerine döneceğine dair inancının güçlü olduğunu belirten Kers, ‘’Bunu sağlayacak en önemli etken ise Türkiye'nin sunduğu hizmetin kalitesi ve misafirperverliği. Şu an için zor zamanlardan geçiyoruz, ancak biz Türkiyeli partnerlerimizin yanındayız ve onları destekliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

‘ANTALYA’DA YERİNDE İNCELEME YAPTIK, KORKACAK BİR ŞEY YOK’

Türkiye’ye dair güvenlik algısına da değinen Kers, şunları söyledi:

‘’Geçtiğimiz yıl Türkiye'de yaşanan terör olaylarından dolayı, insanlar daha güvenli olduğunu düşünerek İspanya'ya gitti. Ancak Avrupa'da yaşanan son terör olayları, onlara terörün her yerde olduğunu gösterdi. Hollandalı tur operatörleri olarak Antalya'ya geldik ve yerinde inceleme yaptık. İnsanlar otellerde tatillerini yapmaya devam ediyor ve korkacak bir şey yok. Şu anda Türkiye'de fiyat kalite dengesi mükemmel ve çok fantastik fırsatlar var.’’

‘HOLLANDALILAR POLİTİKAYLA TATİLLERİNİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMIYOR’

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan gerginliğin, Hollandalı seyahatçilerin tatil tercihlerini etkileyip etkilemeyeceğini sorduğumuz Kers, sorumuzu şu şekilde yanıtladı:

‘’Hollandalı insanların tatil tercilerinde politikanın çok büyük bir yer tuttuğunu düşünmüyorum, tatilleri ile politikayı birbirine karıştırmıyorlar. Tek istedikleri şey güven ve huzur içinde tatillerini geçirmek. Örneğin, Antalya'ya geldiğimiz uçak tamamen doluydu. Türkiye'nin Hollanda'da çok sayıda devamlı müşterisi var.’’

‘HEM BİZİM HEM DE TÜRKİYE’NİN İHTİYACI VAR’

Talebin oluşmasında fiyatın önemli bir etkisi olduğunu belirten Kers, ‘’Ancak Türkiye'ye gelenler sadece fiyata bakarak değil, aldıkları servise ve kaliteye bakarak da karar veriyorlar. Talebin düştüğü dönemlerde fiyatların buna göre bir seviyeye inmesi ise oldukça normal. Biz bu yaz Türkiye'de iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz.

 Bu yıl Türkiye'ye ne kadar Hollandalı turistin geleceği konusunda tahminde bulunmak biraz zor. Öte taraftan bir gerçek var; elimizden geleni yapmak zorundayız. Buna hem Türkiye'nin hem de bizim ihtiyacımız var.'' değerlendirmesini yaptı.

224 kez görüntülendi. / 12 ay önce eklendi.

Scroll