Dön ve Tekrar Tuşuna Bas | hemenbul.com.tr

Dön ve Tekrar Tuşuna Bas

         Başkalarıyla değil de kendimizle mücadele etmenin yolları mümkün mü ? Böyle bir sorunun cevabı var ve anahtarı çok derinlerde diye düşünüyorum. Günün yorgunluğu, stres, trafik, hayata bakış ve gerilim /kırılım noktalarımız bir yana; duygusal anlamındaki çalkantılar algılamada güçlük yaşatıyor bize. Hayal kırıklıkları, alınan gardlar, bir daha ASLA diye çıkılan yollar ve sonu gelmeyen moral bozuklukları. Hepsinin bir nedeni ve bir de sonucu var elbette. Nedeni basit aslında; kendimizle yüzleştiğimiz an sayısı çok az hatta bazılarımızda hiçlik seviyesinde. Yüzleşme dediysem aynaya her gün bakmak anlamında algılamayalım lütfen. Ne oluyor bana ? Neden bugün çok gerginim ? Acaba ben mi bir şey dedim ? Ben mi ifade edemedim acaba?

 

Soruları kendimize bu şekilde soracak ve objektif gözle cevabını aldıktan sonra harekete geçecektik. Normal şartlarda olması gereken buydu. Bir de tersine çevirelim. Hani biz haklıyız ya her zaman, hiç hata yapmayız , hiç kalp kırmayız ve hep doğruları biliriz ya. Hadi tersine çeviriyoruz herşeyi.
 

 Neyi var bunun ya ? ( Ne oluyor bana'nın tam tersi )

 Kime kızdın yine de faturası bana çıkyor acaba ? ( Neden bugün çok gerginim'im tam tersi ) 
 Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu senin ? ( Acaba ben mi br şey dedim'in tam tersi )  

     Beni adam gibi dinleseydi, bu ne tavır ? ( Ben mi ifade edemedim acaba'nın tam tersi ) 

 

Hesap ortada. Duymak istemediğimizi duymamak, görmek istemediğimizi görmemek için enlem-boylamı doğru hesaplamak lazım. Gözünün üstündeki kaşı beğenmedim esprisini yapmak istemem normalde ama o kadar çabuk parlar olduk ki nefes alışverişlerimizi bile otomatiğe bağlamış durumundayız. Hiçbirimizin yogaya, meditasyona, extra psikolojik tedaviye ve bir avuç dolusu yatıştırıcı ilaca ihtiyacı yok. Önce ben, sonra sen ve devamında biz. Asla hep ben olmaz, asla hep sen de olmaz. Hep biz hiç olmaz. Herkes kendi mecrasında önce kendi aurasını mutlu edecek, kendini algılayacak, bilinmezliklerini bilecek ve çözümsüzlüğü bitirecek. Sonra 2. ve 3. tekil/ çoğul şahıslar. 

Yanlış hesap Bağdat'tan dönermiş; hadi dönelim kendimize. Herşey içimizde, bul onu derinden ve çıkar. Bırak seninle yaşamasına izin ver, bastırma. Saklama, saklanma. 
Dön ve tekrar tuşuna bas. 
Çünkü sen değerlisin!!

 

228 kez görüntülendi. / 8 ay önce eklendi.

  • Scroll